Šilumos punktų valdymas

Šildymo sezonas prasideda, kada trijų iš eilės parų vidutinė oro tamperatūra nukrenta žemiau 10ºC. Skirtingose vietovėse šildymo sezono trukmė skiriasi (lentelėje pateikiama Lietuvos miestų vidutinė šildymo turkmė paromis).

Pirmiausia šildyti pradedamos mokyklos, darželiai, medicinos įstaigos ir kiti administracinės paskirties pastatai, kuriems vidaus patalpų oro temperatūra turi didelę reišmę.Lietuvoje beveik pusei būstų šiluma tiekiama centralizuotais šilumos tiekimo tinklais. Po Danijos ir Suomijos esame treti pagal šį rodiklį pasaulyje. Pusę likusių būstų šildo vietinės katilinės, elektra, šilumos siurbliai, geoterminė energija ir kt. Šilumos punktas labai svarbi šildymo sistemos sudedamoji dalis.Šildymo sistemos gali būti dviejų tipų t.y. veikiantys pagal priklausomą arba nepriklausomą šilumos punkto schemą. Esant priklausomui šildymo sistemos tipui sistemoje nėra šilumokaičio ir šiluma tiesiogiai tiekiama į pastatą iš šilumos tiekimo tinklų.

Nepriklausomose sistemos yra sumontuotas šilumokaitis, atskiriantis šilumos tinklų termofikatą nuo pastato vidaus sistemoje cirkuliuojančio šilumnešio. Tokios sistemos yra tobulesnės, efektyvesnės ir mažiau naudojančio šilumos energijos, kadangi sugeba tiksliai paskirstyti šilumą pagal pastato šilumos energijos poreikius. Bet nesvarbu kokia sistema sumontuota pastate, neatsiejamas dalykas yra jos automatizavimas ir valdymas.

 

Dažniausiai naudojami šildymo sistemų valdikliai:

—— “RUBISAFE” I, II, II ——

——  “Honeywell” ——

—— “Danfoss” ECL 200; 300 ir kt. ——

Kiekvienas netinkamai sureguliuotas šilumos punktas  gali padidinti jūsų išlaidas ir sąskaitas šildymo sezono metu, todėl labai svarbu netik atlikti hidraulinį šildymo sistemos bandymą, bet ir tinkamai sureguliuoti automatinę dalį, kad sistema reaguotų net į menkiausius lauko oro pokyčius bei kitus kintamus parametrus.

Jeigu nežinote ar Jūsų šildymo sistema veikia tinkamai, galime atlikti jos analizę ir pateikti  atliktų tyrimų rezultatus bei išvadas!

 

Turite klausimų dėl šios paslaugos?
Teikiame nemokamas konsultacijas – susisiekime!

Pastatų sistemos yra A klasės privačių ir komercinių objektų priežiūros lyderis Lietuvoje. Nuo pat įmonės įkūrimo.

Mūsų adresai

Šeškinės sodų 12-58, Vilnius

Bijūnų g. 9-9, Klaipėda

Pušų skg. 3, Rokiškis

Darbo laikas

I-V, 9-17 val.